Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

4η αγωνιστική: Προοδευτική - Πανηλειακός 1-0 (Τελικό)

Παρακολουθήστε Live τις προσπάθειες των παιχτών μας στον πολύ δύσκολο εκτός έδρας αγώνα του Πανηλειακού με αντίπαλο την Προοδευτική. Ο αγώνας ξεκινά στις 15:00!

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Νίκαιας
Ώρα: 15:00
Διαιτητής: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Τρουλινός, Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Σταθόπουλος (Αθηνών)

14:00: Μία ώρα πριν το παιχνίδι το λεωφορείο που μεταφέρει τους φιλάθλους του Πανηλειακού από τον Πύργο ακινητοποιήθηκε στην Ελευσίνα αφού η αστυνομία δεν τους επιτρέπει να μεταβούν στο γήπεδο με την δικαιολογία ότι δεν επιτρέπονται οι οργανωμένες μετακινήσεις οπαδών!! Μετά από αρκετή ώρα το λεωφορείο "αφέθηκε ελεύθερο" να προχωρήσει για τον προορισμό του.

14:23: Ο Πανηλειακός θα παραταχθεί με την ίδια 11άδα που παρέταξε στο παιχνίδι με τον Ηλυσιακό. Μοναδική αλλαγή ο Μαζιώτης που ξεκινά για πρώτη φορά βασικός στην θέση του Κάλφα.

Η 11άδα του Πανηλειακού απαρτίζουν οι: Μανωλόπουλος, Ακπαρίδης, Βατσής, Γήτας, Θωνιάτης, Μαζιώτης, Κολόκας, Κρυστάλλης, Κυριακίδης, Λώττας, Ταφαρλής.

14:45:
Aκόμα δεν έχει επιτραπεί η είσοδος στο γήπεδο των φιλάθλων που ταξίδεψαν απο τον Πύργο.

14:58: Η αστυνομία επιτέλους άφησε το λεωφορείο του Πανηλειακού και τώρα κάνουν την εμφάνιση τους η φίλαθλοι του Πανηλειακού από τον Πύργο, 2 λεπτά πριν την έναρξη!

Α΄ Ημίχρονο: Ξεκίνησε το παιχνίδι...Με τις μπλέ εμφανίσεις ο Πανηλειακός!
5΄: 5ο λεπτό και το παιχνίδι είναι 0-0 με τις δυο ομάδες να παίζουν αναγνωριστικά, παιχνίδι κέντρου
12΄: Συνεχίζεται το παιχνίδι χωρίς κάποια αξιόλογη φάση... Περίπου 100 οι φίλαθλοι του Πανηλειακού  οι οποίοι έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους.
20΄: Παιχνίδι κέντρου απο τις δυο ομάδες, παραμένει το 0-0
30΄: Παραμένει το 0-0. Οι οπαδοί του Πανηλειακού δεν έχουν σταματήσει να τραγουδούν απο το πρώτο λεπτό!
39': Ένα φάουλ για τον Πανηλειακό απο τα 25 περίπου μέτρα εκτέλεσε ο Γήτας ο Κρυστάλης έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ.

40΄: Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο ο Λώττας δέχτηκε κίτρινη κάρτα.
42΄: Ο Θωνιάτης βγαίνει τετ-α-τετ αλλά ανοιξε πολύ την μπάλα με τον τερματοφύλακα να τον προλαβαίνει.

Ημίχρονο στο γήπεδο της Νίκαιας Προοδευτική - Πανηλειακός 0-0

16:00: Οι ομάδες ξαναμπαίνουν στο γήπεδο για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Β΄ Ημίχρονο: Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο...Καλή τύχη Πανηλειακάρα!
46΄:  Με την σέντρα γκολ για την Προοδευτική 1-0 χάνει ο Πανηλειακός...
51΄: Τεράστια ευκαιρία για τον Πανηλειακό! Ο Κυριακίδης έπιασε την κεφαλιά η μπάλα στο δοκάρι!!  Φωνές απο τους παίχτες του Πανηλειακού οτι τη μπάλα έδιωξε ο τερματοφύλακας ενώ πέρασε την γραμμή!
55΄: Αλλαγή για την ομάδα μας βγήκε ο Μαζιώτης και την θέση του πήρε ο Κάλφας. Επίσης Καφαντάρης στην θέση του Λώττα.
59΄: Έχει ανεβάσει στροφές ο Πανηλειακός που πιέζει!
57΄: Διαγώνιο σουτ του Θωνιάτη έξω από την περιοχή, έξυσε το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και πέρασε ελάχιστα άουτ!
63΄: Διακοπή για περίπου 2 λεπτά στο παιχνίδι. Χτύπησαν στο κεφάλι παίχτες των δυο ομάδων σε εναέρια σύγκρουση.
66΄: Δυνατό σουτ του Κάλφα ψηλά άουτ.
67΄: Μεγάλη ευκαρία με κεφαλιά που έπιασε ο Καφαντάρης ελάχιστα δίπλα απο το δοκάρι!
74΄: Μικροεπεισόδιο μεταξύ φιλάθλων των δυο ομάδων τα πνεύματα ηρέμησαν άμεσα.
77΄: Αλλαγή για τον Πανηλειακό έξω ο Ταφαρλής μέσα ο Μπράβος

82΄: Ο Γήττας πασάρει στον Κυριακίδη και ο Κυριακίδης μόνος του με τον τερματοφύλακα χάνει την ευκαιρία του αγώνα κάνοντας ένα άτσαλο σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ!!!
88΄: Οι παίχτες της Προοδευτικής πέφτουν συνέχεια κάτω κάνοντας τους τραυματισμένους...
89΄: Συνεχίζονται οι καθυστερήσεις από τους παίχτες της Προοδευτικής...
90΄+: Μεγάλη ευκαιρία ο Μπράβος...
90΄+: Φάουλ ο Γήττας σουτ του Μπράβου άουτ...

Τελικό σκορ 1-0