Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Δεύτερη "μπαλοθιά" του Πανηλειακού ο οποίος "άλωσε" τη Γέργερη!

2η Αγωνιστική: Ρούβας - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 1-2

2η σερί νίκη, Πρώτο διπλό, Μόνος 1ος!
Την δεύτερη σερί νίκη του και μάλιστα απέναντι σε 2 Κρητικές ομάδες πέτυχε ο Πανηλειακός αφού επικράτησε στο Δημοτικό στάδιο της Γέργερης με 1-2 του νεοφώτιστου Ρούβα.
Το πρώτο διπλό της χρονιάς φέρνει την ομάδα μας μόνη πρώτη στην βαθμολογία με 6 βαθμούς αφήνοντας πίσω της τον Απόλλωνα Αθηνών ο οποίος έφερε ισοπαλία με την Καλαμάτα.

Τα τέρματα για την ομάδα μας πέτυχε ο κορυφαίος της αναμέτρησης Ματθαίος Θωνιάτης στο 20΄με κεφαλιά και στο 32΄με πλασέ. Έτσι το ημίχρονο βρήκε τον Πανηλειακό να έχει προβάδισμα δυο τερμάτων.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Πανηλειακό να πιέζεται απο τους γηπεδούχους αλλά να μην απειλείτε ιδιαίτερα. Στο 53΄ ο Πανηλειακός μένει με παίχτη λιγότερο αφού ο Μανιάτης αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα μας για 40 περίπου λεπτά με αριθμητικό μειονέκτιμα. Οι Κρητικοί μείωσαν στο 83΄ με πέναλτι που χτύπησε ο Περογαμβράκης μετά από ανατροπή μέσα στην περιοχή που κέρδισε ο ίδιος από τον Κολόκα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ρούβας: Καλομοίρης, Μασαούτης (60' Μαραγκάκης), Κωνσταντάρας, Κατσαμπελίδης, Καραγιαννίδης, Σταθόγλου, Πλούσης (60' Γιαννακάκης), Ταχματζίδης, Ρηγάκης (80' Μπελίτσας), Περογαμβράκης, Φουκαράκης.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Μανωλόπουλος, Ακπαρίδης, Μανιάτης, Ταφαρλής, Γήττας (79΄ Μπράβος), Θωνιάτης, Βατσής, Κολόκας, Κυριακίδης (90΄ Κάλφας), Λώττας (67΄ Σωτηρόπουλος), Κρυστάλλης