Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2012

Πανηλειακός - ΠΑΟ Ρούφ 1-1

Στην καλύτερη εμφάνιση του φετινού Πανηλειακού έμελλε να έρθει και η πρώτη απώλεια βαθμών μέσα στην έδρα του. Η ομάδα μας που ήταν κυρίαρχη σε όλο σχεδόν τον αγώνα παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην ομάδα του ΠΑΟ Ρούφ.
Το αποτέλεσμα κρίνεται το πλέον άδικο για την ομάδα μας η οποία αν και έπαιζε μονότερμα κατά το μεγαλύτερο διάστημα την ομάδα των Αθηνών καταφέρνοντας να προηγηθεί και στην συνέχεια να δημιουργεί την μία κλασική ευκαιρία μετά την άλλη για να διευρύνει το προβάδισμα εντέλει ισοφαρίστηκε προς το τέλος του αγώνα και για ακόμη μία φορά από στημένη φάση.

Αρνητικός πρωταγωνιστής ο διαιτητής Μάγειρας ο οποίος κυριολεκτικά κάτι μαγείρεψε εκείνη τη στιγμή στο μυαλό του και έτσι δεν έδωσε καθαρό πέναλτι στο 43΄ σε ανατροπή του Βατσή από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Φάσεις & Γκολ απο το Ilia-sport
* 5': Παραμένει το 0-0, επιθετική πρωτοβουλία από Πανηλειακό.
* 9' : Κίτρινη κάρτα Ταφαρλής
* 10':  Συνεχίζει ο Πανηλειακός να έχει εδαφική υπεροχή, χωρίς όμως να κάνει μέχρι τώρα τη μεγάλη ευκαιρία.
* 20': Εκτέλεση φάουλ του Λώττα, στο δεύτερο δοκάρι μόνος του ο Θωνιάτης σουτάρει άουτ, χάνοντας την πρώτη κλασική ευκαιρία για τον Πανηλειακό.
* 25' : Απόλυτη εδαφική υπεροχή για τον Πανηλειακό, που παίζει τον ΠΑΟ Ρουφ στο μισό γήπεδο
* 28': Κίτρινη κάρτα Μαρτίνος
* 31' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ: Κάθετη πάσα του Λώττα στον Ταφαρλή που με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0
* 35': Δυνατό σουτ του Μανιά λίγο έξω από την περιοχή διώχνει ο Θεοδωρακόπουλος
* 42' : Ατομική ενέργεια του Καπουράνη και διαγώνιο σουτ λίγο έξω από την εστία του Θεοδωρακόπουλου.
* 43': Ο Βατσής στην περιοχή τσιμπάει τη μπάλα από τον τερματοφύλακα του ΠΑΟ Ρουφ, οι ερυθρόλευκοι ζητάνε πέναλτι, κίτρινη κάρτα για θέατρο δείχνει ο διαιτητής.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0
* 49': Κίτρινες κάρτες σε Πανταυράκη και Μανιάτη
* 53': Κλασική ευκαιρία για τον Πανηλειακό με τον Τομάρά να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και ο Βουτσινάς να διώχνει εκπληκτικά σε κόρνερ.
* 54' : Νέα μεγάλη ευκαιρία για Πανηλειακό. Παράλληλη πάσα του Τομαρά στον Κυριακίδη που πλασάρει, η μπάλα κτυπά σε αμυντικό και αλλάζει πορεία αλλά με υπερένταση ο Βουτσινάς διώχνει και ο επερχόμενος Θωνιάτης δεν μπορεί να κάνει την κεφαλιά.
* 58': Κεφαλιά του Πενταυράκη διώχνει σχετικά εύκολα ο Θεοδωρακόπουλος
* 63' : Όμορφη ατομική ενέργεια του Βατσή από δεξιά και σέντρα σουτ μπλοκάρει ο Βουτσινάς
* 68' : Διαγώνιο δυνατό σουτ του Καφαντάρη άουτ - Κίτρινη κάρτα Κουμπούλης
* 70': Σέντρα Λώττα, κεφαλιά Καφαντάρη λίγο άουτ
* 80': Ωραία πάσα του Λώττα στον Θωνιάτη που ήταν μόνος του στην μεγάλη περιοχή αλλά δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία.
* 82' ΓΚΟΛ: Κόρνερ για τον ΠΑΟ Ρουφ, κεφαλιά του Πενταυράκη που ήταν ξεμαρκάριστος στην μεγάλη περιοχή και 1-1.
*84': Κίτρινη κάρτα Νικολόπουλος.
*89': Κεφαλιά του Μανιά διώχνει δύσκολα στη γωνιά του ο Θεοδωρακόπουλος
* 90' : Δυνατό σουτ του Θωνιάτη από το ύψος της περιοχής δύσκολα μπλόκαρε ο Βουτσινάς